EN

Galéria Nedbalka

Vizuálna identita galérie, označenie budovy, orientačný systém, informačné piktogramy, web stránka, kniha, katalógy, plagáty a fotografia

Galéria Nedbalka, otvorená v októbri 2012, je jedinečným počinom nielen na území Bratislavy, ale aj v celej strednej Európe. Väčšinu diel vystavených v galérii tvorí slovenská moderna, a tak sme sa snažili vizuálnu identitu prispôsobiť konceptu galérie a podporiť jej modernosť. Pre dychvyrážajúci priestor novej Galérie Nedbalka v Bratislave bolo nutné vytvoriť identitu, informačný systém a vizuálny štýl, ktorý by celému projektu nekonkuroval, ale naopak, podčiarkoval jeho jedinečnosť.

 

Motív i farebnosť loga vychádzajú z princípov slovenskej moderny, od ktorých sa potom odvíjala aj tvorba jednoduchého a prehľadného informačného systému budovy, elegantných propagačných tlačovín (plagáty, letáky, skladačky), reprezentatívnej publikácie i webstránky galérie. Projekt vizuálnej identity Nedbalky je vo svojej finálnej podobe ukážkovým príkladom komplexného, čistého dizajnu, ktorý dáva zmysel, plní svoju funkciu a je jedinečný rovnako ako celá galéria.

 

Viac fotografií z projektu Nedbalka na facebooku.

 

 

Projekty