EN

Kaviareň Thalmeiner

Vizuálna identita legendárnej trnavskej kaviarne Thalmeiner.

Návrat legendárnej kaviarne Thalmeiner do ulíc Trnavy, z ktorých sa vôňa jej vychýrenej kávy vytratila v 30. rokoch minulého storočia, vyžadoval dizajnérsky prístup hodný tohto radostného počinu. Rozhodnutie nadviazať na tradíciu obdobia, v ktorom Thalmeiner zanikol, nielen zariadením interiéru kaviarne ale i vizuálnym štýlom spôsobilo, že kaviareň opäť priťahuje množstvo milovníkov kávy zo širokého okolia.

 

Naším cieľom bolo dodržať koncept prístupu art-deco i pri navrhovaní logotypu a sprievodných vizuálnych materiálov, pričom sme sa snažili kopírovať sympatickú poctivosť a snaživosť majiteľov kaviarne, ktorá sa automaticky prenáša nielen do kávy a koláčov v ich ponuke, ale i do atmosféry tohto miesta. Preto sme sa rozhodli okrem vizuálnej identity osviežiť kaviareň i vytvorením originálnych plagátov pripomínajúcich dobové postery z prvej polovice 20. storočia. Celý interiér tak pôsobí celistvo, komplexne, no zároveň teplo a priateľsky, takže ísť na kávu do Thalmeinera sa stáva skutočným zážitkom. Či rovno pôžitkom. Vyberte si.

 

Logotyp kaviarne bol ocenený aj významným grafickým časopisom FONT, kde sa spomedzi 22 logotypov kaviarní z celého sveta Thalmeiner umiestnil na prvom mieste. Viac tu.

 

Projekty